SK-GEN4-70D-PI
4D Systems
SK-GEN4-70D-PI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SK-GEN4-70D-PI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SK-GEN4-70D-PI
Manufacturer 4D Systems
Description DISPLAY LCD TFT 7.0" 800X480
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Viewing Area:154.00mm W x 85.92mm H
Touchscreen:-
Series:gen4
Other Names:1613-1207
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:I²C, SPI, TTL
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Dot Size:-
Dot Pixels:800 x 480 (WVGA)
Dot Pitch:0.19mm W x 0.18mm H
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Diagonal Screen Size:7" (177.80mm)
Detailed Description:Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C, SPI, TTL 7" (177.80mm) 800 x 480 (WVGA)