SIT9005ACL7H-25NC
SiTime
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT9005ACL7H-25NC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT9005ACL7H-25NC
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:SSXO
Spread Spectrum Bandwidth:±0.39%, Center Spread
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:SIT9005
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.030" (0.76mm)
Function:-
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±20ppm, ±25ppm, ±50ppm
Detailed Description:SSXO LVCMOS 1MHz ~ 141MHz Programmable Oscillator 2.5V 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):6.5mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 141MHz