SIT9002AC-38N25EK
SiTime
SIT9002AC-38N25EK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT9002AC-38N25EK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT9002AC-38N25EK
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG CML CTR SPRD 2.5V EN/DS
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:±2.00%, Center Spread
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:CML
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Height:0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±25ppm
Detailed Description:XO (Standard) CML 1MHz ~ 220MHz Programmable Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):51mA
Current - Supply (Disable) (Max):10µA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 220MHz