SIT9002AC-33N33EQ
SiTime
SIT9002AC-33N33EQ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT9002AC-33N33EQ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT9002AC-33N33EQ
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG CML DWN SPRD 3.3V EN/DS
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-1.00%, Down Spread
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:CML
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Height:0.031" (0.79mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±25ppm
Detailed Description:XO (Standard) CML 1MHz ~ 220MHz Programmable Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):51mA
Current - Supply (Disable) (Max):10µA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 220MHz