SIT9002AC-08N33SK
SiTime
SIT9002AC-08N33SK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT9002AC-08N33SK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT9002AC-08N33SK
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVPECL CTR SPRD 3.3V
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:±2.00%, Center Spread
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:SiT9002
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.039" (1.00mm)
Function:Standby
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±25ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVPECL 1MHz ~ 199MHz Programmable Oscillator 3.3V Standby 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):84mA
Current - Supply (Disable) (Max):10µA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 199MHz