SIT9002AC-03N33DK
SiTime
SIT9002AC-03N33DK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT9002AC-03N33DK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT9002AC-03N33DK
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVPECL CTR SPRD 3.3V
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:±2.00%, Center Spread
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output:LVPECL
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Height:0.031" (0.79mm)
Function:-
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±25ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVPECL 1MHz ~ 198MHz Programmable Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):84mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 198MHz