SIT9002AC-03N25DG
SiTime
SIT9002AC-03N25DG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT9002AC-03N25DG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT9002AC-03N25DG
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVPECL CTR SPRD 2.5V
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:±1.00%, Center Spread
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:SiT9002
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.031" (0.79mm)
Function:-
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±25ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVPECL 1MHz ~ 198MHz Programmable Oscillator 2.5V 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):84mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 198MHz