SIT8924BEB8-28N
SiTime
SIT8924BEB8-28N
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT8924BEB8-28N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8924BEB8-28N
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVCMOS 2.8V 20PPM SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.8V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:SiT8924B
Ratings:AEC-Q100
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Height:0.039" (1.00mm)
Function:-
Frequency Stability (Total):±20ppm
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS, LVTTL 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 2.8V 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.8mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz