SIT8924BAR3-33E
SiTime
SIT8924BAR3-33E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT8924BAR3-33E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8924BAR3-33E
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVCMOS 3.3V EN/DS 20PPM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:SiT8924B
Ratings:AEC-Q100
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Height:0.032" (0.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability (Total):±20ppm
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS, LVTTL 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.8mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz