SIT8921AMU8-33N
Buy SIT8921AMU8-33N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8921AMU8-33N
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5 V ~ 3.3 V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:SiT8921A
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Packaging:-
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height:0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable, Standby
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS 119.342001MHz ~ 137MHz Programmable Oscillator 2.5 V ~ 3.3 V Enable/Disable, Standby 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):8mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:119.342001MHz ~ 137MHz