SIT8920BMU1-25N
SiTime
SIT8920BMU1-25N
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT8920BMU1-25N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8920BMU1-25N
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMES
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:SiT8920B
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height:0.032" (0.80mm)
Function:-
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 2.5V 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.5mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz