SIT8920BMT1-33S
SiTime
SIT8920BMT1-33S
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT8920BMT1-33S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8920BMT1-33S
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMES
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:SiT8920B
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height:0.032" (0.80mm)
Function:Standby
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 3.3V Standby 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.7mA
Current - Supply (Disable) (Max):8.5µA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz