SIT8918BAU3-28E
Buy SIT8918BAU3-28E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8918BAU3-28E
Data sheet
Voltage - Supply:2.8V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:SiT8918B
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Height:0.032" (0.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 2.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.7mA
Current - Supply (Disable) (Max):4.5mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz