SIT8918BAT2-28N
Buy SIT8918BAT2-28N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8918BAT2-28N
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.8V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:SiT8918B
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Height:0.032" (0.80mm)
Function:-
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 2.8V 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.7mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz