SIT8918AEE1-18S
Buy SIT8918AEE1-18S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8918AEE1-18S
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:SiT8918
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Height:0.032" (0.80mm)
Function:Standby
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 1.8V Standby 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.5mA
Current - Supply (Disable) (Max):4µA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz