SIT8208AI-G-25S
SiTime
SIT8208AI-G-25S
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT8208AI-G-25S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8208AI-G-25S
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVCMOS 2.5V 20PPM STBY
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Series:SiT8208
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Packaging:Bulk
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height:0.031" (0.79mm)
Function:Standby
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS, LVTTL 1MHz ~ 80MHz Programmable Oscillator 2.5V Standby 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):33mA
Current - Supply (Disable) (Max):70µA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 80MHz