SIT8208AI-8F-33E-50.000000T
SiTime
SIT8208AI-8F-33E-50.000000T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT8208AI-8F-33E-50.000000T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8208AI-8F-33E-50.000000T
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS 50.0000MHZ LVCMOS SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:SiT8208
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±10ppm
Frequency:50MHz
Detailed Description:50MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):33mA
Current - Supply (Disable) (Max):31mA