SIT8208AI-3F-18E-40.000000T
SiTime
SIT8208AI-3F-18E-40.000000T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT8208AI-3F-18E-40.000000T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8208AI-3F-18E-40.000000T
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS 40.0000MHZ LVCMOS SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:SiT8208
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±10ppm
Frequency:40MHz
Detailed Description:40MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):31mA
Current - Supply (Disable) (Max):30mA