SIT8208AI-2F-28S-6.000000Y
Buy SIT8208AI-2F-28S-6.000000Y with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8208AI-2F-28S-6.000000Y
Manufacturer SiTime
Description -40 TO 85C, 3225, 10PPM, 2.8V, 6
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.8V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:SiT8208
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±10ppm
Frequency:6MHz
Detailed Description:6MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):33mA