SIT8008BCF8-18E
SiTime
SIT8008BCF8-18E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT8008BCF8-18E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8008BCF8-18E
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVCMOS 1.8V EN/DS SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:SiT8008B
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Packaging:Tube
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Height:0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability (Total):±20ppm
Frequency Stability:-
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.1mA
Current - Supply (Disable) (Max):4mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz