SIT8008AI-73-XXS-25.000000D
SiTime
SIT8008AI-73-XXS-25.000000D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT8008AI-73-XXS-25.000000D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8008AI-73-XXS-25.000000D
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS 25.0000MHZ LVCMOS SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.25 V ~ 3.63 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:SiT8008
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:25MHz
Detailed Description:25MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.25 V ~ 3.63 V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.5mA