SIT3822AC-2D-33NH
SiTime
SIT3822AC-2D-33NH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT3822AC-2D-33NH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT3822AC-2D-33NH
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVDS 3.3V 10PPM SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:VCXO
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:SiT3822
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVDS
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.039" (1.00mm)
Function:-
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±10ppm
Detailed Description:VCXO LVDS 220MHz ~ 625MHz Programmable Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):55mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:220MHz ~ 625MHz