SIT3821AC-1B-33NH
SiTime
SIT3821AC-1B-33NH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT3821AC-1B-33NH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT3821AC-1B-33NH
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVPECL 3.3V 10PPM SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:VCXO
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:SiT3821
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.031" (0.79mm)
Function:-
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±10ppm
Detailed Description:VCXO LVPECL 1MHz ~ 220MHz Programmable Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):69mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 220MHz