SIT3809AI-D-18EM
SiTime
SIT3809AI-D-18EM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT3809AI-D-18EM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT3809AI-D-18EM
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVCMOS 1.8V EN/DS 10PPM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:VCXO
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:SiT3809
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±10ppm
Detailed Description:VCXO LVCMOS, LVTTL 80MHz ~ 220MHz Programmable Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):33mA
Current - Supply (Disable) (Max):10µA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:80MHz ~ 220MHz