SIT3809AI-2-33EX
SiTime
SIT3809AI-2-33EX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT3809AI-2-33EX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT3809AI-2-33EX
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVCMOS 3.3V EN/DS 10PPM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:VCXO
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:SiT3809
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Packaging:Bulk
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height:0.031" (0.79mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±10ppm
Detailed Description:VCXO LVCMOS, LVTTL 80MHz ~ 220MHz Programmable Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):36mA
Current - Supply (Disable) (Max):70µA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:80MHz ~ 220MHz