SIT3808AI-CF-33NM-50.000000T
SiTime
SIT3808AI-CF-33NM-50.000000T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT3808AI-CF-33NM-50.000000T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT3808AI-CF-33NM-50.000000T
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS VCXO 50.0000MHZ LVCMOS
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:VCXO
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:SiT3808
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:-
Frequency Stability:±10ppm
Frequency:50MHz
Detailed Description:50MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):33mA