SIT3808AC-2-25SE
SiTime
SIT3808AC-2-25SE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT3808AC-2-25SE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT3808AC-2-25SE
Manufacturer SiTIME
Description OSC PROG LVCMOS 2.5V STBY 10PPM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Type:MEMS VCXO
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shell Style:2.5V
Series:SiT3808
RoHS Status:Bulk
Ratings:-
Polarization:4-SMD, No Lead
Output:Standby
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:SIT3808AC-2-25SE
Height:0.031" (0.79mm)
Frequency Tolerance:±10ppm
Frequency Stability (Total):1MHz ~ 80MHz
Frequency - Output 1:70µA
Frequency - Center:-
Expanded Description:1MHz ~ 80MHz LVCMOS, LVTTL MEMS VCXO Programmable Oscillator Surface Mount 2.5V 33mA Standby
Current - Supply (Max):LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max):33mA