SIT3807AC-2-33SH
SiTime
SIT3807AC-2-33SH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT3807AC-2-33SH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT3807AC-2-33SH
Manufacturer SiTIME
Description OSC PROG LVCMOS 3.3V STBY 25PPM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Type:MEMS VCXO
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shell Style:3.3V
Series:SiT3807
RoHS Status:Bulk
Ratings:-
Polarization:4-SMD, No Lead
Output:Standby
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:SIT3807AC-2-33SH
Height:0.031" (0.79mm)
Frequency Tolerance:±25ppm
Frequency Stability (Total):1.544MHz ~ 49.152MHz
Frequency - Output 1:70µA
Frequency - Center:-
Expanded Description:1.544MHz ~ 49.152MHz LVCMOS, LVTTL MEMS VCXO Programmable Oscillator Surface Mount 3.3V 33mA Standby
Current - Supply (Max):LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max):33mA