SIT1618AAA1-30N
Buy SIT1618AAA1-30N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT1618AAA1-30N
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:SiT1618
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Height:0.030" (0.76mm)
Function:-
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±20ppm, ±25ppm, ±30ppm, ±50ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS, LVTTL 7.3728MHz ~ 48MHz Programmable Oscillator 3V 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.5mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:7.3728MHz ~ 48MHz