SIT1602BIL13-33E-25.000000D
SiTime
SIT1602BIL13-33E-25.000000D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT1602BIL13-33E-25.000000D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT1602BIL13-33E-25.000000D
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS 25.0000MHZ LVCMOS SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:SiT1602B
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:25MHz
Detailed Description:25MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.5mA
Current - Supply (Disable) (Max):4.2mA