SIT1602AIT72-18E-50.000000E
SiTime
SIT1602AIT72-18E-50.000000E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT1602AIT72-18E-50.000000E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT1602AIT72-18E-50.000000E
Manufacturer SiTime
Description OSC XO 1.8V 50MHZ
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:SiT1602
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:50MHz
Detailed Description:50MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):3.9mA
Current - Supply (Disable) (Max):3.8mA