SI4830ADY-T1-E3
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI4830ADY-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI4830ADY-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI4830ADY-T1-E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | Mosfet; Dual N-ch; Vdss 30V; Rds(on) 0.017 Ohm; Id 5.7A; SO-8; Pd 1.1W; Vgs +/-20V; Gfs 1 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.138 | $0.125 | $0.113 | $0.11 | ||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 3V @ 250µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-SO |
| Series: | LITTLE FOOT® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 22 mOhm @ 7.5A, 10V |
| Power - Max: | 1.1W |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | SI4830ADY-T1-E3DKR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | - |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 11nC @ 4.5V |
| FET Type: | 2 N-Channel (Half Bridge) |
| FET Feature: | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 30V 5.7A 1.1W Surface Mount 8-SO |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 5.7A |
| Base Part Number: | SI4830 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI4830ADY-T1-E3, use the request quote form to request SI4830ADY-T1-E3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI4830ADY-T1-E3.The price and lead time for SI4830ADY-T1-E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI4830ADY-T1-E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


