SI4688-A10-GMR
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI4688-A10-GMR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI4688-A10-GMR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI4688-A10-GMR |
|---|---|
| Manufacturer | Energy Micro (Silicon Labs) |
| Description | IC RADIO RX ANLG/DGTL 48QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $6.487 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-QFN (7x7) |
| Series: | - |
| Sensitivity: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation or Protocol: | FM |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 76MHz ~ 108MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | - RF Receiver FM 76MHz ~ 108MHz PCB, Surface Mount 48-QFN (7x7) |
| Data Rate (Max): | - |
| Data Interface: | PCB, Surface Mount |
| Current - Receiving: | - |
| Applications: | Cell Phones, Media Players |
| Antenna Connector: | PCB, Surface Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI4688-A10-GMR, use the request quote form to request SI4688-A10-GMR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI4688-A10-GMR.The price and lead time for SI4688-A10-GMR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI4688-A10-GMR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

