SI4206-BM
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI4206-BM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI4206-BM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI4206-BM |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Description | Wireline Solutions ISOmodem ICs GSM/GPRS AERO I+ TRANSCEIVER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.074 | $1.873 | $1.689 | $1.652 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3 V |
|---|---|
| Type: | TxRx Only |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | - |
| Sensitivity: | - |
| RF Family/Standard: | Cellular |
| Protocol: | GSM, GPRS |
| Power - Output: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 32-LFLGA |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation: | - |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Frequency: | 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz |
| Detailed Description: | IC RF TxRx Only Cellular GSM, GPRS 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz 32-LFLGA |
| Data Rate (Max): | - |
| Current - Transmitting: | - |
| Current - Receiving: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI4206-BM, use the request quote form to request SI4206-BM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI4206-BM.The price and lead time for SI4206-BM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI4206-BM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

