SI3948DV-T1-E3
Vishay / Siliconix
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI3948DV-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI3948DV-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI3948DV-T1-E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Siliconix |
| Description | Trans Mosfet N-ch 30V 2.5A 6-PIN TSOP T/r |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.048 | $0.044 | $0.039 | $0.039 | ||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 1V @ 250µA (Min) |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 6-TSOP |
| Series: | TrenchFET® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 105 mOhm @ 2.5A, 10V |
| Power - Max: | 1.15W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Other Names: | SI3948DV-T1-E3TR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | - |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 3.2nC @ 5V |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature: | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 30V 1.15W Surface Mount 6-TSOP |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | - |
| Base Part Number: | SI3948 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI3948DV-T1-E3, use the request quote form to request SI3948DV-T1-E3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI3948DV-T1-E3.The price and lead time for SI3948DV-T1-E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI3948DV-T1-E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
