SI3900DV-T1-E3
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI3900DV-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI3900DV-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI3900DV-T1-E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | Dual N-Channel 20 V 0.125 Ohms Surface Mount Power Mosfet TSOP-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.386 | $0.348 | $0.314 | $0.307 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | - |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | 6-TSOP |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 125 mOhm @ 2.4A, 4.5V |
| Series: | TrenchFET® |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 2A |
| Power - Max: | 830mW |
| Polarization: | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Other Names: | SI3900DV-T1-E3TR SI3900DVT1E3 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | SI3900DV-T1-E3 |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 4nC @ 4.5V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 1.5V @ 250µA |
| FET Feature: | 2 N-Channel (Dual) |
| Expanded Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 20V 2A 830mW Surface Mount 6-TSOP |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | Logic Level Gate |
| Description: | MOSFET 2N-CH 20V 2A 6-TSOP |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 20V |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI3900DV-T1-E3, use the request quote form to request SI3900DV-T1-E3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI3900DV-T1-E3.The price and lead time for SI3900DV-T1-E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI3900DV-T1-E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
