SI3861BDV-T1-GE3
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI3861BDV-T1-GE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI3861BDV-T1-GE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI3861BDV-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | Power Switch Hi Side 1-OUT 2.3A 0.115Ohm 6-Pin TSOP T/R / IC LOAD SWITCH LVL SHIFT 6-TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.062 | $0.056 | $0.051 | $0.05 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | - |
|---|---|
| Voltage - Load: | 4.5 V ~ 20 V |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | 6-TSOP |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | 60 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Output Type: | P-Channel |
| Output Configuration: | High Side |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | On/Off |
| Input Type: | - |
| Features: | Slew Rate Controlled |
| Fault Protection: | - |
| Current - Output (Max): | 2.3A |
| Base Part Number: | SI3861 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI3861BDV-T1-GE3, use the request quote form to request SI3861BDV-T1-GE3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI3861BDV-T1-GE3.The price and lead time for SI3861BDV-T1-GE3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI3861BDV-T1-GE3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
