SI3459-B02-IMR
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI3459-B02-IMR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI3459-B02-IMR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI3459-B02-IMR |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Description | Octal IEEE 802.3 PoE PSE Controller 56-Pin QFN T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $14.781 | $13.342 | $12.034 | $11.772 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 44 V ~ 57 V |
|---|---|
| Type: | Controller (PSE), DC/DC |
| Supplier Device Package: | 56-QFN (8x8) |
| Standards: | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 56-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 8 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | No |
| Detailed Description: | Power Over Ethernet Controller 8 Channel 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) 56-QFN (8x8) |
| Current - Supply: | 2mA |
| Auxiliary Sense: | No |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI3459-B02-IMR, use the request quote form to request SI3459-B02-IMR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI3459-B02-IMR.The price and lead time for SI3459-B02-IMR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI3459-B02-IMR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
