SI3434-TP
Micro Commercial Components (MCC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI3434-TP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI3434-TP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI3434-TP |
|---|---|
| Manufacturer | Micro Commercial Components (MCC) |
| Description | MOSFET N-CHANNEL 30V 5A SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.56 | $0.405 | $0.239 | $0.135 | $0.104 | |
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 1V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±10V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | SOT-23 |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 42 mOhm @ 5A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | SI3434-TPMSDKR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 245pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 10nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 2.5V, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | N-Channel 30V 5A Surface Mount SOT-23 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 5A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI3434-TP, use the request quote form to request SI3434-TP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI3434-TP.The price and lead time for SI3434-TP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI3434-TP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
