SI3401ISO-EVB
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI3401ISO-EVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI3401ISO-EVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI3401ISO-EVB |
|---|---|
| Manufacturer | Energy Micro (Silicon Labs) |
| Description | BOARD EVAL ISOLATED FOR SI3401 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 5V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 44 V ~ 57 V |
| Utilized IC / Part: | Si3401 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Flyback |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Other Names: | 336-1331 SI3401ISOEVB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | Special Purpose DC/DC, Power Over Ethernet |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Frequency - Switching: | 350kHz |
| Detailed Description: | Si3401 - Special Purpose DC/DC, Power Over Ethernet 1, Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | - |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI3401ISO-EVB, use the request quote form to request SI3401ISO-EVB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI3401ISO-EVB.The price and lead time for SI3401ISO-EVB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI3401ISO-EVB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

