SI2705-A10-GM
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI2705-A10-GM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI2705-A10-GM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI2705-A10-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Energy Micro (Silicon Labs) |
| Description | IC AUDIO AMP CLASS D 24QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4 V ~ 6.6 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 24-QFN (4x4) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones |
| Other Names: | 336-1926 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 5W x 2 @ 3 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, I²S, Short-Circuit and Thermal Protection, Tone and Volume Control |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class D 24-QFN (4x4) |
| Base Part Number: | SI270* |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI2705-A10-GM, use the request quote form to request SI2705-A10-GM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI2705-A10-GM.The price and lead time for SI2705-A10-GM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI2705-A10-GM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
