SI2400-KS
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI2400-KS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI2400-KS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI2400-KS |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Description | Network Controller & Processor ICs 2400 bps ISOmodem System-Side |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.138 | $0.125 | $0.113 | $0.11 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | ISOmodem® |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | 336-1093 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 2.4k Modem V.21, V.22, V.23, Bell 103, Bell 212A 16-SOIC |
| Data Format: | V.21, V.22, V.23, Bell 103, Bell 212A |
| Baud Rates: | 2.4k |
| Base Part Number: | SI2400 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI2400-KS, use the request quote form to request SI2400-KS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI2400-KS.The price and lead time for SI2400-KS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI2400-KS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

