SI1905BDH-T1-E3
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI1905BDH-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI1905BDH-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI1905BDH-T1-E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | Mosfet 8.0V 0.63A 0.357W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 1V @ 250µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SC-70-6 (SOT-363) |
| Series: | TrenchFET® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 542 mOhm @ 580mA, 4.5V |
| Power - Max: | 357mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 62pF @ 4V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 1.5nC @ 4.5V |
| FET Type: | 2 P-Channel (Dual) |
| FET Feature: | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 8V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 P-Channel (Dual) 8V 630mA 357mW Surface Mount SC-70-6 (SOT-363) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 630mA |
| Base Part Number: | SI1905 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI1905BDH-T1-E3, use the request quote form to request SI1905BDH-T1-E3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI1905BDH-T1-E3.The price and lead time for SI1905BDH-T1-E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI1905BDH-T1-E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

