SI1865DL-T1-E3
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI1865DL-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI1865DL-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI1865DL-T1-E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | MOSFET Load Switches 6-Pin SC-70 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.227 | $0.205 | $0.185 | $0.181 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | - |
|---|---|
| Voltage - Load: | 1.8 V ~ 8 V |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | SC-70-6 (SOT-363) |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | 180 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Output Type: | P-Channel |
| Output Configuration: | High Side |
| Other Names: | SI1865DL-T1-E3CT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | On/Off |
| Input Type: | - |
| Features: | Slew Rate Controlled |
| Fault Protection: | - |
| Current - Output (Max): | 1.2A |
| Base Part Number: | SI1865 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI1865DL-T1-E3, use the request quote form to request SI1865DL-T1-E3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI1865DL-T1-E3.The price and lead time for SI1865DL-T1-E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI1865DL-T1-E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


