SI1302DL-T1-E3
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI1302DL-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI1302DL-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI1302DL-T1-E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | SI1302DL-T1-E3 N-channel MOSFET Transistor; 0.6 A; 30 V; 3-Pin SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.26 | $0.235 | $0.212 | $0.207 | ||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 3V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | SC-70-3 |
| Series: | TrenchFET® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 480 mOhm @ 600mA, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 280mW (Ta) |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | SI1302DL-T1-E3CT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 33 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 1.4nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 4.5V, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | N-Channel 30V 600mA (Ta) 280mW (Ta) Surface Mount SC-70-3 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 600mA (Ta) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI1302DL-T1-E3, use the request quote form to request SI1302DL-T1-E3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI1302DL-T1-E3.The price and lead time for SI1302DL-T1-E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI1302DL-T1-E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

