SI1025X-T1-GE3
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI1025X-T1-GE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI1025X-T1-GE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI1025X-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | SI1025X-T1-GE3 Dual P-channel MOSFET Transistor; 0.135 A; 60 V; 6-Pin SC-89 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.302 | $0.272 | $0.246 | $0.24 | ||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 3V @ 250µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SC-89-6 |
| Series: | TrenchFET® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 4 Ohm @ 500mA, 10V |
| Power - Max: | 250mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-563, SOT-666 |
| Other Names: | SI1025X-T1-GE3TR SI1025XT1GE3 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 33 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 23pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 1.7nC @ 15V |
| FET Type: | 2 P-Channel (Dual) |
| FET Feature: | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 60V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 P-Channel (Dual) 60V 190mA 250mW Surface Mount SC-89-6 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 190mA |
| Base Part Number: | SI1025 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI1025X-T1-GE3, use the request quote form to request SI1025X-T1-GE3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI1025X-T1-GE3.The price and lead time for SI1025X-T1-GE3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI1025X-T1-GE3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
