SI-CA1427501US
Samsung Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI-CA1427501US with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI-CA1427501US with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI-CA1427501US |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Semiconductor |
| Description | LED DVR CC AC/DC 27-54V 1.4A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $53.65 | $50.172 | $46.402 | $43.502 | ||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.661 lb (299.82g) |
|---|---|
| Voltage - Output: | 27 ~ 54 V |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 304VAC |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Size / Dimension: | 14.10" L x 1.20" W x 1.00" H (359.0mm x 30.0mm x 26.5mm) |
| Series: | - |
| Ratings: | IP20 |
| Power (Watts): | 75W |
| Other Names: | 1510-1569 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 60°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | OTP, OVP, SCP |
| Efficiency: | 88% |
| Dimming: | Analog |
| Detailed Description: | 1.4A 27 ~ 54 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output |
| Current - Output (Max): | 1.4A |
| Approvals: | cURus |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI-CA1427501US, use the request quote form to request SI-CA1427501US pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI-CA1427501US.The price and lead time for SI-CA1427501US depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI-CA1427501US.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
