SI-B8VZ91B2CUS
Samsung Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI-B8VZ91B2CUS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI-B8VZ91B2CUS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI-B8VZ91B2CUS |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Semiconductor |
| Description | LED MODULE F TYPE |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 160 pcs | 320 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $29.58 | $26.142 | $22.84 | $19.951 | $18.919 | |
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 48.8V |
| Viewing Angle: | - |
| Type: | LED Module |
| Temperature - Test: | 65°C |
| Size / Dimension: | 1200.00mm L x 39.80mm W |
| Series: | LT-VB24F |
| Other Names: | 1510-2481 SI-B8VZ91B2CUS-ND |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 132 lm/W |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | Flat |
| Height: | 5.50mm |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 14428 lm (12985 lm ~ 15870 lm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module LT-VB24F White, Warm Linear Light Strip |
| Current - Test: | 2.24A |
| Current - Max: | 3.24A |
| Configuration: | Linear Light Strip |
| Color: | White, Warm |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| CCT (K): | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI-B8VZ91B2CUS, use the request quote form to request SI-B8VZ91B2CUS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI-B8VZ91B2CUS.The price and lead time for SI-B8VZ91B2CUS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI-B8VZ91B2CUS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
