SI-B8V141560LD
Samsung Semiconductor
SI-B8V141560LD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI-B8V141560LD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SI-B8V141560LD
Manufacturer Samsung Semiconductor
Description LED SLIM 3000K 2180LM FRONT WIRE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 222 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs224 pcs
448 pcs672 pcs1120 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35.2V
Viewing Angle:115°
Type:LED Module
Temperature - Test:50°C
Size / Dimension:560.00mm L x 24.00mm W
Series:LT-S562N
Packaging:Tray
Other Names:1510-1394
SI-B8V141560LD-ND
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:155 lm/W
Height:5.80mm
Flux @ Current/Temperature - Test:2180 lm (Typ)
Features:With Connector
Current - Test:400mA
Current - Max:720mA