SI-B8V101560US
Buy SI-B8V101560US with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SI-B8V101560US
Manufacturer Samsung Semiconductor
Description LED MODULE LT-Q562A 3000K STRIP
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 28 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
336 pcs672 pcs1008 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):21.9V
Viewing Angle:-
Type:LED Engine
Temperature - Test:40°C
Size / Dimension:560.00mm L x 18.00mm W
Series:LT-Q562A
Other Names:1510-2285
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:187 lm/W
Light Emitting Surface (LES):-
Lens Type:Flat
Height:5.80mm
Flux @ Current/Temperature - Test:1840 lm (Typ)
Features:-
Current - Test:450mA